Jüri Üyeleri

 

Ziya Yılmaz


Ziya Yılmaz; 1 Mayıs 1974’te Trabzon’da doğdu. Askerliğini Denizli’de yapan Ziya Yılmaz, ortaokul ve lise yıllarında inşaat sektörünün içinde yer aldı. Üniversitede Halkla İlişkiler okuduktan sonra 25 yaşında DAP Yapı markasını kuran Ziya Yılmaz aynı zamanda Trabzonlu İşadamları Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesidir. Bunların dışında da İNDER ve KONUTDER’in kurucu yöneticilerindendir. Vizyoner kişiliğiyle tanınan Yılmaz, halen KONUTDER ve GYODER gibi sektörün önde gelen derneklerinde kurucu üyeliği pozisyonlarında bulunuyor.


Yaşamdaki hobilerini işiyle özdeşleştiren Yılmaz, evli ve 5 çocuk babasıdır.


Çocukken pilot veya asker olmak isteyen fakat genlerindeki inşaat yapma tutkusundan dolayı İnşaatçı olan Ziya Yılmaz’ın en büyük hayali: Havada duran bir ev yapmak.


2000 yılında ilk projesi Şelale Evlerini hayata geçirdi.Fuat Sami

Fuat Sami, ilk ve orta öğrenimini Türkiye’de tamamladıktan sonra lise eğitimini Eton College’de tamamladı, ve sırasıyla Imperial College’ın lisans ve Imperial Tanaka Business School‘un MBA (Sağlık Yönetimi üzerine) programlarından mezun oldu. Türk ilaç sektöründeki dinamikleri inceleyen yüksek lisans tezi ile onur derecesi alan Fuat Sami’ye aynı zamanda global bir ilaç şirketi, her sene sayılı olarak aldığı uluslararası projeler kapsamında, sponsor oldu ve proje boyunca danışmanlık yaptı.

Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra aile şirketleri olan Helix Yönetim Danışmanlık’ta 4 sene sırasıyla danışman, kıdemli danışman ve proje müdürü görevlerinde çalıştı. Farklı coğrafyalarda (Avrupa, Ortadoğu ve Türkiye) yerel ve uluslararası şirketler ile devletlere, strateji, yeniden yapılandırma, organizasyonel tasarım ve satın-alma optimizasyonu gibi projeler hazırladı. Bunun dışında Türkiye’de değişik sektörlerde meydana gelen yüksek profil şirket satın almaları ve özelleştirmelerinden bazılarının değer tespit (due-diligence) raporlamalarını hazırladı ve yönetti.

Fuat Sami, son 5 senedir ise Helix bünyesinde yaratılan ve girişimcilik hizmetleri sunmak için yola çıkan LabX şirketinin kurucu ortağı ve genel müdürüdür. Şu ana kadar da LabX bünyesinde geliştirdiği ve hayata geçirdiği telekom, internet, reklamcılık, eğitim ve medikal sektörlerinde faaliyet gösteren 8 şirketin kuruluşunda rol almış ve bu süre içerisinde bazı şirketlerden başarılı çıkışlar dahi yapmıştır. Türkiye’de girişimcilik kültürünü geliştirmek ve bu heyecanı artırmak adına, Fuat Sami, Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması olan ve 2007’den itibaren her sene daha da büyüyerek devam eden “birFİKRİNmiVAR?” yarışmasını kurmuş ve halen yönetmektedir.

Fuat Sami ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşu ve insiyatiflerde yer almakta ve girişimciliği Türkiye çapında arttırmak üzere bu kuruluşlarda aktif rol almaktadır:

- JCI TOYP Türkiye 2011 Yılının En Başarılı Genci Ödülü
- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genç Girişimciler Üst Kurul Üyesi
- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Girişim Sermayesi Meclisi
- Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) son iki dönem Yönetim Kurulu Üyesi
- Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) son iki dönem Projeler Komisyonu Başkanı
- Kıbrıslı İşadamları Derneği (KIBİSAD) Eş Kurucusu ve Yönetim Kurulu Üyesi
- Medventures Ülke KoçuMelikşah Utku

1968 yılında Ankara’da doğdu. 1990’da Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1990-1992 arasında London School of Economics’te ve 1996-1998 yılları arasında Marmara Üniversitesi’nde İktisadi Kalkınma üzerine yüksek lisans yaptı. 2004 yılında Albaraka Türk’te Genel Müdür Danışmanı olarak çalışmaya başladı. 2006-2007’de Albaraka Türk’te Baş Ekonomistlik görevini yürüttü. 1995 yılından Aralık 2009’a kadar Yeni Şafak Gazetesi’nde ekonomi üzerine köşe yazıları yazdı. 2007-2009 döneminde Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü’nden sonra, Aralık 2009’da CIO olarak başladığı Genel Müdür Yardımcılığı’nı; Mali İşler, Bütçe ve Finansal Raporlama ve Kurumsal İletişimden Sorumlu CFO olarak sürdüren Utku, 2013 ve 2016 yılları arasında Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Ekim 2016 tarihi itibariyle Albaraka Türk Genel Müdürü olarak görevine devam eden Utku, bu görevinin yanı sıra ve Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve Bereket Varlık Kiralama A.Ş., Katılım Emeklilik ve Hayat A.Ş. ile Albaraka Gayrimenkul Portföy Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürmektedir. Aynı zamanda Albaraka Türk Kredi Komitesi, Ücretlendirme Komitesi ve İcra Komitesi üyesidir


ASİYE KEFELİ

1966 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İlköğrenimini İstanbul'da, ortaokul ve lise öğrenimini Berlin'de tamamlamış; ardından psikoloji ve pedagoji eğitimi almıştır. 1988 yılında evlenerek yeniden İstanbul'a yerleşmiştir. BİSSE'de mağazalar koordinatörlüğü; satış ve perakende bölüm başkanlığı görevlerini üstlenen Asiye Kefeli aynı zamanda Bisse Yönetim Kurulu Başkan Vekili'dir. İş hayatının yanı sıra birçok sosyal sorumluluk projesinde görev almış ve dernek kurucu üyeliklerinde bulunmuştur. Son olarak Kimsesiz Çocuklara Sevgi ve Eğitim Derneği (KİMSED) 'nin başkanlık görevini üstlenmiştir. Asiye Kefeli evli ve iki çocuk annesidir.


ŞAMİL TAHMAZ

Şamil TAHMAZ .1974 yılında İstanbul’da doğdu. 1991 yılında Özel Erenköy Güneş Kolejinden mezun oldu. 1996-97 yılları arasında İzmir-Konak’da askerlik görevimi yerine getirdi. Askerlik görevi sonrası Aile şirketi olan Pimtaş A.Ş de Yöneticilik görevine başladı. İlk olarak Şirkette İç satış ve İhracat tarafında şirketin daha dinamik ve satış kabiliyeti daha yüksek hale getirilmesi konusunda süreçleri yönetti. Pimtaş markasının marka ve şirket değerinin günden güne artması Ülke adına değerli bir Türk şirketi ve Markası yaratmak için 20 yıldır şirketin her bölümünde yer aldı. Tüm departmanların belli bir kalite ve dokümantasyon sistemi içerisinde yönetilmesi husussunu şirkette yürür hale getirdi. Şirketi kurumsal ve 90 Ülke ile ihracat yapar hale getirdikten sonra şirketin en yüksek yönetim kademesi olan Yönetim Kurulu başkanlığı Görevini 2016 senesi itibariyle Cevat TAHMAZ beyden devir aldı. Aynı zamanda eğitim hayatımın da hep artarak devam etmesi için Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde İşletme alanında Yüksek Lisans eğitimine başladı. Şuan da ortağı olduğum Pimtaş Plastik A.Ş. firmamızın Yönetim Kurulu Başkanlığını devam ettirmekte ve aynı zamanda şirketimiz bünyesinde 500 kişiye istihdam sağlamaktayım.