Yarışmanın Amacı

birFİKRİNmiVAR? Girişimcilik Serüveni son 7 senede hem Türkiye’den hem Dünya’dan toplam 17.000’den fazla girişimciye ulaşarak ülkemizin önde gelen şirketlerinin ve üniversitelerinin desteği ile 2007-2014 yılları arasında Türkiye’nin en büyük üniversitelerarası girişimcilik yarışması ve geçtiğimiz sene lerde yayınlanan ilk TV Show’u ile en çok izlenen yarışma programı haline gelmiştir.

 

Türkiye’nin en büyük girişimcilik yarışması birFİKRİNmiVAR? Girişimcilik  Serüveni, girişimcilik kültürünü yaymak ve yepyeni iş fikirlerini desteklemek hedefiyle büyük bir misyon edinmiştir:

- Ülkemizdeki nitelikli ve gelecek vaat eden her il, ilçe ve eğitimden insanlar arasında girişimcilik bilincini oluşturmak

- Herkezin yeni iş fikirleri geliştirmelerini teşvik etmek

- Parlak fikirleri başarılı iş planlarına dönüştürme sürecinde desteklemek

-Ticari başarı potansiyeli yüksek iş fikirlerinin hayata geçirilmesine yardım etmek Misyonunu büyük başarı ile 2007’den itibaren devam ettiren birFİKRİNmiVAR?, başladığı günden bu yana her sene bir şirket kurarak şu an 7 başarılı girişimcinin kendi işlerinin patronu olmalarını sağlamıştır.

 

Hedefimiz yarışmamızı her sene daha da büyüterek global ölçekte bir yarışma yaratmak ve yarının yenilikçi şirketlerine öncülük etmektir.